پس از ۳۱ سال چشم انتظاری … + تصاویر

مادر شهید زارع

مادر شهید حسین زارع  پس از ۳۱ سال در چناران خراسان به دیدار فرزندش نایل آمد

به گزارش عاشق آباد دات کام به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس از مشهد، مادر شهید حسین زارع عاشق آبادی ۳۱ سال پیش  فرزندش را همراه لشکر ۱۴ امام حسین(ع) راهی جبهه‌ها کرد  و او را به سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) سپرد تا رزمنده‌ای در راه آزادی مسیر کربلا شود،‌ اما این انتظار، بیش از ۳۰ سال چشمان کم فروغ مادر به در نگه داشت، چرا که حسین در سوم اسفند سال ۱۳۶۲، مسیری را پیمود تا او را از مسیر زیارت کربلای حسینی به هم‌جواری فرزند غریبش در خراسان می‌رساند و سرانجام این انتظار به سر آمد. این بار مادر برای زیارت همزمان مولایش امام‌رضا(ع) و فرزندش حسین زارع عاشق‌آبادی، عاشقانه مسیر اصفهان تا مشهد و گلبهار را بپیماید.

پیکر مطهر شهید زارع در عملیات تفحص سال ۹۰ کشف و پس از نمونه برداری دی. ان.ای. به عنوان شهیدی گمنام از مناطق عملیاتی غرب کشور منتقل و به شهر جدید گلبهار در نزدیکی مشهد برده و پس از تجلیل کم‌نظیر به خاک سپرده شد.

خانواده شهید زارع که پس از اطلاع از موقعیت دفن شهید بزرگوار راهی خراسان شده‌ بودند در بدو ورود مورد استقبال علاقه‌مندان به فرهنگ ایثار و شهادت ومسئولان محلی شدند و آنان را تا مزار شهیدشان در شهر گلبهار همراهی کردند.

مادر و دو برادر شهید حسین زارع عاشق آبادی صبح روز پنجشنبه سوم مهر وارد گلبهار شدند و مورد استقبال مردم و مسئولان محلی قرارگرفتند.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از مشهد، مادر شهید زارع ضمن اظهار خوشحالی از اینکه فرزند شهیدش را بعد از ۳۱سال، در مشهد مقدس زیارت می‌کند، گفت: خیلی خوشحالم و خدا را شاکرم که در این سرزمین معنوی خداوند حاجتم را برآورده کرد و دیدار فرزندم را برایم میسر کرد.

وی در ادامه افزود: از مردم مشهد و شهر گلبهار تشکر می‌کنم که در مراسم طواف و تشییع زحمت کشیدند. دستشان درد نکند، مهمان نوازی و امانت داری کردند
.
مادر شهید زارع خاطرنشان کرد: در نمازهایم همیشه از خدا می خواستم که تا زنده هستم امانتی را که به من داده است را دوباره ببینم و از دنیا بروم.

خاطرنشان می‌سازد مراسم عطرافشانی و زیارت مزار شهید حسین زارع عاشق آبادی، با حضور خانواده معظم شهید مصادف با سالروز شهادت امام جواد (ع) و چهارمین روز از هفته دفاع مقدس برگزار شد.

بسیجی شهید حسین زارع در تاریخ ۱۷آذر ۱۳۴۵در اصفهان به دنیا آمد. وی در عملیات خیبر در تاریخ ۳اسفند ۱۳۶۲به شهادت رسید و در روز یکشنبه مورخ ۱۳آذر ۱۳۹۰همزمان با هشتمین روز ماه محرم بعنوان شهید گمنام دفاع مقدس در شهر جدید گلبهار تدفین و میزبان خیل عظیم عاشقان به فرهنگ ایثار و شهادت شد.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>